Достапни линкови

Вицепремиерот Фатмир Бесими во Париз


Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими денеска престојува во работна посета на Париз, на  разговори со претставници на Франција во пресрет на самитот на Европската унија на кој ќе се решава за доделување датум за почеток на преговори со Македонија. По посетата на Лондон и на Брисел, Бесими утре треба да престојува во Берлин. Во рамките на неговата турнеја е предвидено тој да ги посети Мадрид и Даблин.
XS
SM
MD
LG