Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и дождливо


Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи особено во југоисточните делови од земјава каде ќе има поизразена нестабилност.

Утринската температура се движи од седум до 14, а дневната од 20 до 29 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до 11 и со дневна до 25 степени.
XS
SM
MD
LG