Достапни линкови

Груевски го поканил Заев на средба во Владата


Премиерот Никола Груевски денеска телефонски му го честита на Зоран Заев изборот за претседател на СДСМ.
Груевски, како што велат од Владата за МИА, му посакал на Заев добро здравје и мудрост во работата. Согласно претходно востановената пракса за средба на премиер и лидер на опозицијата, Груевски го поканил Заев да се сретнат в четврток (6 јуни) во просториите на Владата на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG