Достапни линкови

Путин: Русија се уште не ги испрати ракетите С - 300 во Сирија


Рускиот Претседател Владимир Путин изјави дека Русија се уште не ги испратила ракетните системи С – 30 на Сирија.
Зборувајки на самитот со ЕУ лидерите во Екатеринбуг, Путин изјави дека таа продажба е согласна со меѓународното право.
Тој ја критикуваше ЕУ за симнувањето на ембаргото за сириската опозиција. Самитот Русија – ЕУ е посветен на глобалната економија, енергијата, визниот режим, како и ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG