Достапни линкови

ВИДЕО, ФОТО: Прага - најлошото помина?


Подигнатите барикади и вреќите со песок заштитија делови од центарот на Прага од надојдената Влтава, но некои населби во градот и околината беа поплавени.Поплавите во централна Европа досега однесоа 8 човечки животи, а илјадници луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови.Во Прага и денеска 04.06.2013, е затворен Карлов Мост, метрото не сообраќа низ централното градско подрачје, а има проблеми во одвивањето на сообраќајот. Сепак, надлежните тврдат дека најлошото помина и дека сега реките се под контрола, а водостојот се намалува.
Прага - Најлошото помина?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00
Директен линк
Вонредна состојба во Прага
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00
XS
SM
MD
LG