Достапни линкови

Средба на амбасадорот Волерс со Жерновски


амбасадорот на САД во Македонија Пол Волерс
Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски и амбасадорот на САД во Македонија Пол Волерс, на денешната средба разговарале за неодамна одржаните локални избори, за состојбите во опозицијата и во тој контекст и за натамошните чекори. На средбата, како што информира општина Центар, двајцата соговорници размениле мислења и за прашањето за името и за евроатланските аспирации на Македонија. Амбасадорот Волерс уште еднаш ја потвдрил подршката која САД и ја даваат на Македонија.
XS
SM
MD
LG