Достапни линкови

Нема прогрес во врска со иранската нуклеарна програма


Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија, Јакија Амано, денеска во Виена изјави дека нема прогрес во врска со напорите за разјаснување на ситуацијата со иранската нуклеарна програма. На состанокот на бордот на агенцијата, Амано оценил дека разговорите со Техеран главно се вртат во круг
XS
SM
MD
LG