Достапни линкови

Ново хомофобично убиство во Русија


Руски официјални претставници соопштија дека еден менаџер на аердромот Озјорнаја на Камчатка бил претепан до смрт бидејки бил хомосексуалец. Три лица на возраст од 18 до 25 години биле уапсени и осомничени за убиство на менаџерот поради неговата различна сексуална ориентација. Идентитетот на жртвата не е соопштен.
XS
SM
MD
LG