Достапни линкови

Над 100 загинати во пожар во Кина


Над 100 луѓе загинале при експлозијата и пожарот што избуванл на една живинарска фарма во северо-источната провинција Џилин. Најмалку 30 луѓе биле повредени, а десетици се сметаат за изчезнати, соопшти владата на таа провинција. Причините за пожарот сеуште не се познати.
XS
SM
MD
LG