Достапни линкови

Ердоган повика на смиреност


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, по анти-владините протести во изминатиот викенд, денеска повика на смиреност и апелира, како што рече, да не се наседнува на провокациите иницирани од ектремистички елементи. Бидете смирени и ова ќе помине, изјави Ердоган на прес конференција во Истанбул, пред заминувањето во официјална посета на Мароко.
XS
SM
MD
LG