Достапни линкови

10 загинати ученици во Авганистан при напад на бомбаш самоубиец


Бомбаш самоубиец активирал експлозив пред едно училиште во источен Авганистан, при што загинале 10-мина ученици и еден американски војник, а уште 20-тина ученици биле повредени. Цел на експлозијата во провинцијата Пактиа бил конвој со американски војници и авганистански полицајци.
XS
SM
MD
LG