Достапни линкови

Разговори за соработка на ЕУ со Казахстан


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо, денеска во Астана, разговараше со претседателот на Казахстан Нурсултан Назарбаев. По разговорите, Назарбаев изјавил дека станало збор за новиот билатерален договор за соработка меѓу Казахстан и Европската Унија, за олеснување на визниот режим за некои категории Казахстанци, како и за приемот на Казахстан во Светската трговска организација.
XS
SM
MD
LG