Достапни линкови

Најмалку 43 луѓе загинале во пожар во Кина


Илустрација.
Најмалку 43 луѓе загинале во пожар во фабрика за обработка на живина во североисточна Кина. Кинеските државни медиуми јавуваат дека пожарот избил во 6 часот изутрината по локално време во градот Мишази во провинцијата Џилин. Според првичните информации, пожарот веројатно бил предизвикан од искрење од електричната инсталација.
XS
SM
MD
LG