Достапни линкови

Москва нема да и испорача ракети на Сирија


Руските медиуми јавија дека Москва можеби годинава нема да и ги испорача на Сирија проектилите за против-воздушна одбрана С – 300, со што практично се демантира информацијата дека дел од оружјето веќе пристигнало во Сирија. Претседателот на Сирија Башар Ал Аасад, во интервју за една либанска телевизија изјави дека дел од против-воздушниот одбрамбен систем, веќе пристигнал од Русија.
XS
SM
MD
LG