Достапни линкови

Танзанија е 99 држава што го призна Косово


Африканската држава Танзанија ја призна независноста на Косово, јавува МИА.
Потпретседателот на Владата на Косово Беџет Пацоли, рекол дека признавањето е резултат на голем труд и неговите чести патувања во африканските држави.
Танзанија е 99 држава која го признала Косово.
XS
SM
MD
LG