Достапни линкови

Собранието ќе ја продолжи 62 седница


Собранието денеска ќе ја продолжи 62 седница на која на дневен ред меѓу останатите се и предлог законите за изменување и дополнување на Кривичниот законик, за државни службеници, за здравствена заштита, како и законот за прекинување н абременоста, по скратена постапка, кој предизвика бурни реакции во јавоста. Покрај пленарната седницаденеска ќе се одржат и седници на Комисијата за финансирање и буџет, законодавно правната комисија и Комисијата за култура.
XS
SM
MD
LG