Достапни линкови

ФБИ стопирала заканувачко писмо до Обама


Американската тајна служба соопшти дека пресретнала заканувачко писмо до преседателот Барак Обама слично на она кое беше испратено до градоначалникот на Њујорк, Мајкл Блумерг. Писма испратени до Блумерг содржеа смртоносен отров рицин и пораки за контрола на оружјето. Еден човек беше обвинет минатиот месец за испраќање на писма украсени со отров до Обама и до двајца службеници.
XS
SM
MD
LG