Достапни линкови

Американка загина во борбите во Сирија


И официјално е потврдена веста дека една жена загинала во борбите во Сирија. Сириските медиуми неделава известија дека Никол Лин Менсфилд била убиена во судирите во Идлиб. 33-годишната жена ја прими исламската вера по стапувањето во брак со арапски имигрант пред неколку години апотоа и се развела. Ратела како Христијанка а нејзиниот татко работел како производствен работник во џенерал Моторс.
XS
SM
MD
LG