Достапни линкови

Временска прогноза-променливо и постудено


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо за неколку степени а ќе има и повремени сончеви периоди а на одредени места и повремен дожд.
Температурата ќе се движи од 13 утринската до 26 највисоката дневна.
Во Скопје променливо време и температура до 22 степени.
XS
SM
MD
LG