Достапни линкови

Бесими - Македонија и Грција, секој ден поблиску до решение за името


Според министерот за евро интеграции Фатмир Бесими Македонија и Грција, секој ден се поблиску до решение за името.
Тој ова го изјави на брифингот со новинарите на кој не сакаше да прогнозира дали на јунскиот самит на Европската Унија на Македонија ќе и биде доделен датум за почеток на преговори за членство.
Вицепремиерот за европски прашања Фатмир Бесими денеска започнува, како што најави, дипломатска офанзива во повеќе европски метрополи меѓу кои Лондон, Брисел, Париз, Берлин, Мадрид и Даблин.
XS
SM
MD
LG