Достапни линкови

Во Сирија стигна првата пратка од рускиот воздушен одбранбен систем


Сирискиот Претседател Башар ал Асад за либанската телевизија Ал Манар изјави дека Дамаск ја примил првата пратка од рускиот воздушен одбранбен систем. Оваа телевизија е блиска на Хезболах чии борци се на страната на сирискиот режим.
XS
SM
MD
LG