Достапни линкови

Брисел: српско - косовски дијалог на две нивоа


Премиерот на Србија Ивица Дачиќ
Во Брисел денеска за првпат ќе се сретнат тимовите за имплементација на договорот меѓу Белград и Приштина додека паралелно ќе се води и експертски дијалог за електричната енергија и телекомуникациите.
Премиерот на Србија Ивица Дачиќ вчера во Европскиот Парламент изјави дека бриселскиот договор ќе биде во целост спроведен, а рокот за постигнување финален договор за струјата и телефонијата е до средината на јуни.
XS
SM
MD
LG