Достапни линкови

Лари Кинг на Russia Today


Лари Кинг
Еден од најпознатите светски телевизиски водители Лари Кинг кој во 2010 година се повлече по 56 годишна работа, главно на Си Ен Ен и над 50 илјади интервјуа, ќе ја продолжи кариерата на сателитскиот канал Русија денес. Овој ТВ канал што е финансиран од руската влада емитува на англиски јазик, а емисијата на Кинг ќе биде снимана во Вашингтон и во Лос Анџелес.
XS
SM
MD
LG