Достапни линкови

Дачиќ: Спогодбата со Приштина ќе биде имплементирана


Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави денеска пред Европскиот парламент дека неговата Влада ќе стори се што е во нејзина моќ за целосно имплементирање на спогодбата за нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина. Тој нагласи дека со таа спогодба Србија не го признава Косово, но додаде дека со неа ја прифатила реалната ситуација.
XS
SM
MD
LG