Достапни линкови

Напад врз Црвениот крст во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека милитанти нападнале зграда која била користена од Меѓународниот Комитет на Црвениот крст во источниот град Џалалабад. Според некои извештаи, по неколкуте експлозии неколкумина од напаѓачите влегле во зградата која била опколена од авганистанските безбедносни сили. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG