Достапни линкови

Јосиповиќ го откажал учеството на самитот во Охрид


Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ
Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ го откажа учеството на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа во Охрид, пренесуваат агенциите извори во неговиот кабинет во Загреб. Учеството на на самитот вчера го откажа и претседателот на Албанија поради тоа што на собирот не е поканета претседателката на Косово.
XS
SM
MD
LG