Достапни линкови

Пламен Орешарски е новиот бугарски премиер


Бугарскиот парламент изгласа денеска нова технократска влада предводена од социјалистите, со што е разрешена политичката криза, по неодамна одржаните избори.
Новата Влада, што ја поддржуваат социјалистите и нивните сојузници од партијата на етничките Турци, ја предводи Пламен Орешарски, поранешен министер за финансии.
XS
SM
MD
LG