Достапни линкови

Уапсен „напаѓачот“ на францускиот војник во Париз


Францускиот министер за внатрешни Мануел Валс
Полицијата, која го истражува бодењето со нож на францускиот војник во саботата, соопшти дека осомничениот е најверојатно уапсен.
Според Франс Прес, станува збор за 22 годишен следбеник на радикалниот ислам.
Саботниот напад врз францускиот војник во бизнис центарот во Париз доаѓа по смртоносниот напад врз британскиот војник во Лондон.
Токму затоа се смета дека станува збор за поврзаност на нападот за што сепак, се уште нема потврда.
XS
SM
MD
LG