Достапни линкови

Сергеј Бубка ќе се кандидира за Претседател на Олимпискиот Комитет


Поранешниот олимписки и светски шампион во скок со копје, украинецот Сергеј Бубка изјави дека ќе се кандира за Претседател на Олимпискиот Комитет. Бубка сега преседава со Украинскиот Олимписки Комитет.
За наследници на поз
ицијата на Жак Рог досега се пријавија 5 кандидати.
XS
SM
MD
LG