Достапни линкови

Авганистански полицајци убиени на пријателска вечера


Седуммина полицајци биле убиени од двајца вооружени милитанти на вечера на еден контролен пункт во авганистанската провинција Кандахар. Локалните власти соопштија дека полицајците се познавале со напаѓачите и оти претходниот ден ги поканиле на вечера. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG