Достапни линкови

Експлозија во Сплит, нема повредени


Сплит, 28.05.2013.
Три автомобили биле оштетени во експлозија што се случила во текот на изминатата ноќта во Сплит, соопшти хрватската полиција, наведувајќи дека притоа немало повредени. На местото на инцидентот полицијата врши увид по кој би требало да бидат познати деталите односно кој експлозив е употребен и колкава е материјалната штета врз возилата.
XS
SM
MD
LG