Достапни линкови

НАТО: убиени пет милитанти во Авганистан


Сојузничките сили во Авганистан убиле петмина милитанти за време на вчерашните операции во таа земја. НАТО соопшти дека притоа биле заробени двајца талибански лидери. Се наведува дека милитантите планирале напади против авганистанските и сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG