Достапни линкови

Убиени тројца либански војници на границата со Сирија


Тројца либански војници биле убиени во престрелка со вооружени лица во близина на границата со Сирија. Овој регион каде што повеќето од жителите се поддржувачи на сиријската опозиција се користи од бунтовниците за шверц на оружје од Либан во Сирија. Од почетокот на конфликтот во Сирија пред две години во Либан честопати имало и пресметки меѓу поддржувачите и непријателите на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG