Достапни линкови

Уапсен и 10-ти осомничен за убиството на војникот во Лондон


Полицијата која го истражува убиството на британскиот војник во Лондон, од страна на исламистички екстремисти, соопшти дека е уапсен и 10-ти осомничен за овој инцидент. 50-годишен маж е уапсен денеска во Лондон, за кого се верува дека бил подржувач или организатор на убиството на војникот Ли Ригби, но неговиот идентитет не е соопштен.
XS
SM
MD
LG