Достапни линкови

Груевски: СДСМ да предложи претседател на комисијата за 24 декември


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска го повика СДСМ да даде предлог за претседател на Комисијата за настаните во Собранието на 24 декември лани, а за кој, како што рече, ќе се реши со разумен заеднички консензус. Тој посочи дека нерешавањето на прашањето со Комисијата, како што се зборува на состаноците во Брисел, било дискутабилно за натамошните чекори кон ЕУ. Според него, прашањето со Комисијата не било решено бидејќи СДСМ не го сака тоа.
XS
SM
MD
LG