Достапни линкови

Војник на НАТО убиен во Авганистан


НАТО соопшти дека припадник на сојузничките сили вчера бил убиен во престрелка со авганистански бунтовници во источниот дел на земјата. Во соопштението не се изнесуваат други детали. Мај беше најсмртоносниот месец за меѓународните сили во Авганистан. Во меѓувреме, новинските агенции јавија дека автомобил бомба денеска експлодирал во близина на конвој на Алијасата во западниот дел на земјата, но оти притоа немало жртви.
XS
SM
MD
LG