Достапни линкови

Во Израел вежба во случај на ракетен напад


Во Израел денеска се одржува вежба на кој е симулирано дека земјата била цел на ракетни напади, вклучувајќи и со неконвенционални боеви глави. Осумте милиони жители на Израел треба да одат во специјалните скривници каде што треба да престојуваат најмалку 10 минути.
XS
SM
MD
LG