Достапни линкови

Сесија на Советот ОН за човековите права


од последната сесија на Советот на ОН за човекови права во Женева. 25 февруари 2013.
Војната во Сирија и ситуацијата во Белорусија се очекува да бидат едни од главните теми на тринеделната редовна сесија на Советот на Обединетите нации за човекови права што почнува денеска во Женева. Соединетите држави, Турција и Катар побараа ситуацијата со човековите права во Сирија да биде разгледна под итно со оглед на катастрофалните последици од тамошниот двегодишен конфликт.
XS
SM
MD
LG