Достапни линкови

Од рак на дојка почина тетка и на Анџелина Џоли


Анџелина Џоли
Тетка и на холивудската ѕвезда, оскаровката Анџелина Џоли почина од рак на дојка во болница во Сан Диего. До смртта на 61 годишната Деби Мартин дојде на само две недели откако Џоли објави дека и била извршена двојна мастектомија за да спречи појава на истата болест кај неа. Деби и беше помлада сестра на мајка и на Џоли која во 2007 година почина од рак на јаници.
XS
SM
MD
LG