Достапни линкови

Турска воена делегација во Македонија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и началникот на Генералштабот на вооружените сили на Турција генерал Неџет Озел
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска ќе го прими началникот на Генералштабот на вооружените сили на Турција, генерал Неџет Озел, кој ја предводи турската воена делегација во официјална посета на Македонија. Генерал Озел ќе разговара и со началникот на ГШ на АРМ генерал мајор Горанчо Котески и со министерот за одбрана Талат Џефери. Главни теми на разговорите ќе бидат понатамошното проширување на билатерална соработка и можностите за соработка на полето на наменската индустрија.
XS
SM
MD
LG