Достапни линкови

Авганистан се подготвува за претседателските избори


Во Авганистан вчера започна регистрацијата на нови гласачи во пресрет на изборите кои следната година треба да се оддржат во април.
Независната изборна комисија ја повика авганистанската влада да ги засили безбедносните мерки за да можат оперативните тимови слободно да работат и да стигнат до најодалечените села. Во претседателската трка догодина нема да учествува досегашниот претседател Хамид Карзаи кој досега отслужи два претседателски мандата.
XS
SM
MD
LG