Достапни линкови

Најмалку 300 луѓе за две недели загинаа во Ирак


Најмалку седум луѓе загинаа вчера при низа на напади во Ирак. При експлозија на автомобил бомба во Мосул загинаа тројца полицајци. Во втор одвоен напад при вооружена пресметка загина полицаец.
Во изминативе две недели загинаа околу 300 луѓе при зачестените напади со што се зголемија тензиите меѓу сунитското малцинство и шиитската влада.
XS
SM
MD
LG