Достапни линкови

Кувајтскиот министер за нафта си поднесе оставка


Кувајтскиот министер за нафта Хани Хусеин си поднесе оставка вчера поради истрага која се води против него поради исплаќање на 2,2 милијарди долари за повлекување на државната нафтена компанија од зделка.
Станува збор за пари кои што се исплатени на американска компанија поради повлекување од склучен договор. Поради тоа Хусеин ќе треба да одговара пред кувајтскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG