Достапни линкови

Временската прогноза - сончево


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од западен правец. Темепература ќе се движи од 19 до 26 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 22 степени.
XS
SM
MD
LG