Достапни линкови

Поплавите во Тексас понесоа и две жртви


Илустрација
Две лица загинаа во поплавите предизвикани од обилните дождови во американскиот град Сан Антонио во Тексас. Првата жртва е жена на возраст од околу 30 години, чие тело било пронајдено во надојдената вода близу нејзината куќа, а втората жртва е постара жена, која со автобобилот се заглавила во вода, чие ниво било 1,2 метри повисоко во однос на претходниот рекорд од поплавите соопшти полицијата. Во соопштението е наведено дека поради поплавите евакуирани се голем број луѓе и можно е да има уште загинати и исчезнати лица.
XS
SM
MD
LG