Достапни линкови

Нападнат француски војник во Париз


Нападнат е француски војник во Париз. Војникот во униформа патролирал со уште двајца мажи, кога напаѓачот му пришол од зад грб и го прободел во вратот со нож или со скалпел, јавува Ројтерс. Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека властите ја истражуваат секоја можна врска на нападот врз 23-годишниот војник во париската четврт Ла Дефанс со неодамнешното убиство на британскиот војник. Претходно во јужен Лондон на војникот со мачета му беше отсечена главата.
XS
SM
MD
LG