Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне променливо облачно, во западните и северните делови со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Температурата од 11 до 27 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер. Температурата до 22 степени.
XS
SM
MD
LG