Достапни линкови

Најмалку 11 луѓе загинаа во Дагестан


Најмалку 11 луѓе загинаа а 6 цивили и 5 полицајци се ранети, денеска во Дагестан при експлозија на бомба. Локалната полиција соопшти дека жена самоубиец активирала бомба пред зградата на министертсвото за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG