Достапни линкови

Вооружена престрелка на Филипини


Филипинската војска соопшти дека 7 маринци и најмалку 4 милитанти загинале при вчерашната претсрелка во јужниот дел од земјата. При престрелката ранети се девет маринци и припадници на Абу Сајаф милитанската група. Станува збор за група која е по врзана со Ал Каеда и во изминатиов период е одговорна за голем број на киднапирања.
XS
SM
MD
LG