Достапни линкови

Балони со порака за мир го преплавија Кабул


Со порака за мир 10 илјади розеви балони беа поделени во Кабул по вчерашните престрелки. Активисти низ целиот град на случајни минувачи им подаруваа по еден балон. Во петокот авганистанските безбедносни сили со часови воделе жестоки битки со талибанските милитанти. На вооружената пресметка и претходела експлозија во зградата каде што биле сместени преставници на меѓунароната организација за миграција.Најмалку луѓе загинале во пресметката.
XS
SM
MD
LG